Vysoké Tatry, Malá Fatra

 

Termín: 3. – 6.7.2020

 

CENA  6900 Kč

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, ubytování v centru V. Tater hotel 3* dvoulůžkové pokoje s polopenzí, pob. taxu, služby průvodce, pojištění do zahraničí, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: nepovinné vstupy, lanovky, nápoje

 

1. den: Odjezd z Náchoda bude přibližně v 6:00 hodin. Pojedeme směrem na Olomouc a přes hraniční přechod Bumbálka – Makov přejedeme na Slovensko. V odpoledních hodinách dorazíme do obce Terchová, kde si prohlédneme lidovou architekturu a projdeme se krásnou soutěskou nazvanou Jánošíkovy diery. Cesta nás povede úzkými cestičkami, místy vystoupáme na skalky po krátkých kovových žebřících. Asi po hodinové procházce se vrátíme zpět k autobusu. Pak odjedeme do samého srdce Vysokých Tater, ubytování hotel 3*, večeře.

 

2. a 3. den: Během dvou dnů nás čeká návštěva toho nejznámějšího z Vysokých Tater. Odjedeme do slovenského horského střediska na Štrbské pleso, kde se projdeme kolem největšího tatranského jezera ledovcového původu, prohlédneme si areál skokanských můstků, lanovkou vyjedeme na Solisko, odkud je krásný panoramatický pohled nejen na Štrbské pleso, ale za dobré viditelnosti můžeme spatřit celý hřeben Nízkých Tater, Královu holu a především tatranské vrcholy od Kriváně až po Gerlachovský štít. Zájemci mohou vystoupit i na vrchol předního Soliska do výšky 2.093 m. Odpoledne se projdeme po horském chodníku do Mlynické doliny k vodopádu Skok vysokému 25 m, který je třetím největším vodopádem na Slovensku. Další trasy budou ze Starého Smokovce, odkud vyjedeme horským vláčkem na Hrebienok a po příjemném horském chodníku půjdeme do Studené doliny. Dojdeme nejprve k Rainerově chatě, která je nejen příjemným místem k občerstvení, ale pyšní se i malým nosičským muzeem. Za další asi půl hodinu dojdeme k Obrovskému vodopádu, který je na Studeném potoku. Ubytování, večeře.

 

4. den: Po snídani se rozloučíme s hotelem, odjedeme autobusem na Štrbské pleso a po cestě se vydáme na hodinovou procházku do Mengusovské doliny k Popradskému plesu, odkud vyrážejí turisté k výstupům na známý vrchol Rysy. Cestou k plesu si prohlédneme symbolický cintorín věnovaný památce horolezců, kteří zahynuli v Tatrách, v Alpách, na Pamíru i v Himálajích. Odpoledne se vydáme na zpáteční cestu do Náchoda, kam přijedeme asi kolem 22:00 hodin.