Švýcarsko – lanovkou až na ledovec

 

 

Doporučený termín :  28.7. – 2.8.2020

 

 

Program :

 

1.den:

Odjezd večer směr Praha, Plzeň, Rozvadov a rakouské horské městečka Ehrwaldu.

2.den:

Z Ehrwaldu lanovkou na nejvyšší horu Německa Zugspitze do výšky 2.962m, krásný výhled na alpské vrcholy a současně  aklimatizace na výšky, které vás budou očekávat v následujících 3 dnech. Lanovkou zpět do Ehrwaldu a odjezd do hlavního města Lichtenštejnska Vadusu s krátkou zastávkou a prohlídkou. Po té odjezd do švýcarského města Innertkirchen k přenocování např. v hotelu Alpenrose.

3.den:

Po snídani odjezd do horského střediska Grindelwaldu, které se nachází v Bernských Alpách. Odtud můžete buď vyjít asi 2 hodinovou procházkou do sedla Kleine Scheidegg a nebo vám tuto cestu zkrátí místní horská železnice (zubačka). V sedle prohlídka jezera Fallbodensee a následně horskou železnicí (zubačkou) do nitra hory Eiger s krátkou zastávkou a možností pohlédnout ze severní stěny této hory dolů do městečka Grindelwald. Po 15 minutách budete vláčkem pokračovat tunelem do nitra hory Mönch a až do sedla Jungfraujoch do výšky 3.400 m, kde se nachází nejvýše položená železniční stanice v Evropě (Top of Europa). Zde je možnost občerstvení, prohlídka ledovcové jeskyně a ledového království s okolními štíty Jungfrau, Mönch a Eiger a jedním z nejdelších alpských ledovců Aletschgletscher. Do Grindelwaldu se vrátíte vláčkem a po té si můžete prohlédnou toto známé horské středisko.  

 

 

4.den:

Po snídani odjedete do horského střediska Täsch ve Waliských Alpách a vlakem do známého horského střediska Zermattu. Lanovkou vyjedete do stanice Trockener Steg a následně nad ledovcem Theodulgletscher na vrchol hory Kleine Matterhorn do výšky 3.883m, odkud je nezapomenutelný pohled na snad nejkrásnější horu Evropy Matterhorn a na další alpské čtyřtisícovky. Nezapomenutelným zážitkem bude jistě krátká procházka po ledovcovém plató pod čtyřtisícovým vrcholem Breithorn. Za dobrého počasí můžete spatřit i téměř 5-ti tisícový Mont Blanc. Ve stanici Trockener Steg doporučuji krátkou zastávku a procházku k malé kapličce a jezeru, které se nachází bezprostředně po Matterhornem. Lanovkou se vrátíte do Zermattu, prohlédnete si toto známé lyžařského a horolezecké středisko. Vlakem se vrátíte zpět do Täsche a na ubytování můžete odjet do francouzského městečka Plateau d´Assy.

 

 

5.den:

Po snídani odjedete do Chamonix, u kterého končí Bossonský ledovec padající z Mont Blancu. Prohlédnete si toto významné středisko, které se stalo v roce 1924 dějištěm hokejového turnaje v rámci zimních olympijských her. Lanovkou můžete za dobrého počasí vyjet na 3.842 m vysoký vrchol Aiguille de Midi případně na vrchol Le Brevent. Z obou vrcholů budeme mít Mont Blanc jako na dlani. Ze Chjamonix se vrátíte zpět do Plateau d´Assy  do hotelu Residence Le Fontenay.

 

6.den:

Po snídani se rozloučíte s Francií i Alpami a můžete odjet do Neuhausenu, kde si prohlédnete Rýnské vodopády, které jsou 150 široké a 23m vysoké. Jejich mohutnost vyniká, pokud využijete projížďky lodí pod těmito vodopády. A pak už jen návrat domů.