Terchová – Vysoké Tatry

 

termín :  3. – 6.7.2020                                                                      cena : cca         ,-Kč

kapacita : 50 osob

 

Program :

1.den

Odjezd z Náchoda bude přibližně v 6:00 hodin. Pojedeme směrem na Olomouc a přes hraniční přechod Bumbálka – Makov přejedeme na Slovensko. V odpoledních hodinách dorazíme do obce Terchová, kde si prohlédneme lidovou architekturu a projdeme se krásnou soutěskou nazvanou Jánošíkovy diery. Cesta nás povede úzkými cestičkami, místy vystoupáme na skalky po krátkých kovových žebřících. Asi po hodinové procházce se vrátíme zpět k autobusu. Pak odjedeme do samého srdce Vysokých Tater, ubytování, večeře.

 

2.den

Po snídani odjedeme vlakem ozubnicové dráhy do nejznámějšího slovenského horského střediska na Štrbské pleso, kde se projdeme kolem největšího tatranského jezera ledovcového původu, prohlédneme si areál skokanských můstků, lanovkou vyjedeme na Solisko, odkud je krásný panoramatický pohled nejen na Štrbské pleso, ale za dobré viditelnosti můžeme spatřit celý hřeben Nízkých Tater, Královu holu a především tatranské vrcholy od Kriváně až po Gerlachovský štít. Zájemci mohou vystoupit i na vrchol předního Soliska do výšky 2.093m. Odpoledne se projdeme po horském chodníku do Mlýnické doliny k vodopádu Skok vysokému 25m, který je třetím největším vodopádem na Slovensku.

 

3.den

Po snídani se vypravíme opět zubačkou na Štrbské pleso a dále vlakem do Starého Smokovce, odkud vyjedeme horským vláčkem na Hrebienok a po příjemném horském chodníku vstoupíme do Studené doliny a dojdeme nejprve k Rainerově chatě, která je nejen příjemným místem k občerstvení, ale pyšní se i malým nosičským museem. Za další asi půl hodinu dojdeme k Obrovskému vodopádu, který je Studeném potoku. Zájemci mohou pokračovat další cca ¾ hodiny až k Zámkovského chatě. Po návratu si prohlédneme Starý Smokovec a vrátíme se zpět na ubytování..

 

4.den

Po snídani se rozloučíme s hotelem, odjedeme autobusem na Štrbské pleso a po cestě se vydáme na hodinovou procházku do Mengusovské doliny k Popradskému plesu, odkud vyrážejí turisté k výstupům na známý vrchol Rysy. Cestou k plesu si prohlédneme symbolický cintorín věnovaný památce horolezců, kteří zahynuli v Tatrách, v Alpách, na Pamíru i v Himálajích. Po občerstvení na chatě u Popradského plesa se vrátíme zpět na Štrbské pleso a kolem 13,00 hodiny se vydáme na zpáteční cestu do Náchoda, kam přijedeme asi kolem 22,00 hodiny.

 

Cena zájezdu zahrnuje :

dopravu, ubytování vč. polopenze, lanovku na Solisko (12eur) a Hrebienok (8 eur), služby průvodce, pojištění CK

 

Cena zájezdu neobsahuje :

– pojištění účastníků

– jiné vstupy